Celosklenené interiérové dvere už zďaleka nie sú iba doménou biznis centier a komerčných priestorov. Svoje využitie si stále častejšie nachádzajú aj v domácnostiach, a to najmä tam, kde chcete dosiahnuť vzdušnosť a presvetlenie priestoru prirodzeným denným svetlom. Pri moderných celosklenených dverách sa nemusíte obávať ani o bezpečnosť. Vysvetlíme vám, v čom spočívajú ich najväčšie výhody.
Odpovede na vaše najčastejšie otázky alebo formulár na získanie cenovej ponuky
Ak je reč o interiérových dverách, mnohým ako prvé materiály napadnú drevo či laminát. Materiálov a povrchových úprav interiérových dverí je však omnoho viac a výber je dnes už veľmi pestrý. Stále populárnejšie sú aj interiérové dvere zo skla, ktoré nielenže pôsobia veľmi elegantne a luxusne, ale spájajú v sebe aj ďalšie výhody. Ak stojíte pred výberom interiérových dverí, určite neprehliadnite celosklenené dvere, ktoré sa stanú hodnotným a atraktívnym doplnkom vášho interiéru.
Pôsobia veľmi elegantne
Výber interiérových dverí vždy prispôsobujeme v prvom rade tomu, čo sa nám páči. Je to úplne prirodzené, veď kto by sa chcel dennodenne pozerať na dvere, ktoré sa mu nepáčia? Práve v elegancii celosklenené interiérové dvere vynikajú. Ide o nadčasový materiál, ktorý si svoje miesto nájde takmer v každom priestore bez ohľadu na to, akým štýlom je ladený.
Celková elegancia sklenených dverí môže byť zvýraznená napríklad „saténovou“ úpravou, prípadne nápaditým bronzovým sfarbením.
Presvetlia interiér
Jednou z najdôležitejších výhod celosklenených dverí je to, že sa postarajú o presvetlenie a vzdušnosť vnútorných priestorov. Táto vlastnosť je praktická aj v menších priestoroch, pretože sklenené dvere ich opticky zväčšia a zároveň tak získate viac prirodzeného svetla. Sklo je tak ideálnou voľbou všade, kde by napríklad dvere z masívneho dreva pôsobili príliš ťažkopádne.
Ak máte priestor, kde sa dostáva iba minimum prirodzeného svetla, sú sklenené dvere tou správnou voľbou. Často ide práve o vstupné miestnosti, chodby ale napríklad aj kúpeľne. Ani pri sklenených dverách sa nemusíte obávať straty súkromia. Vybrať si môžete napríklad dvere z nepriehľadného mliečneho alebo matného skla.
Výborná odolnosť
Na výrobu celosklenených dverí sa využíva špeciálne kalené sklo s hrúbkou minimálne 8 mm, ktoré spĺňa normy stanovené pre sklá využívané v stavebníctve. Kalené sklo má viacero výhod. Je veľmi odolné voči nárazom a pôsobeniu v tlaku, jeho mechanická odolnosť je teda na veľmi vysokej úrovni a pri bežnom používaní ich prakticky ani nemáte ako poškodiť.
Interiérové dvere z kaleného skla sú vhodné aj do priestorov so striedaním veľmi nízkych a vysokých teplôt. Samozrejmosťou je aj prakticky bezkonkurenčná odolnosť voči vysokej vlhkosti, preto ako sme už spomenuli, sú vhodnou voľbou aj do kúpeľní.
Bezpečnostné sklo má ešte jednu výhodu, ak by sa vám ho aj náhodou podarilo rozbiť, nezraní vás. Úlomky a črepiny tohto skla nie sú ostré, takže sa nimi neporežete.
Prispôsobenie presne podľa vašich predstáv
Celosklenené dvere ponúkajú dostatok miesta pre vašu kreativitu. Ich povrch sa dá upraviť presne podľa vašich predstáv už vo fáze výroby dverí ale aj dodatočne. Dvere je možné upraviť tak aby boli priehľadné, nepriehľadné, zatmavené, prípadne si môžete vybrať z desiatok rôznych vzorov. Celosklenené dvere tak môžu presne zodpovedať vašim predstavám.
Ak si chcete sklenené dvere upraviť až dodatočne, poslúžia vám na to rôzne dekoračné fólie. Tie sú cenovo dostupným riešením, ako priestor ešte viac spestriť.
Jednoduchá manipulácia aj údržba
Zďaleka neplatí, že so sklenenými dverami by ste museli narábať „ako v rukavičkách“. Základom pre ľahkú manipuláciu a bezproblémovú funkčnosť je ale kvalitné kovanie a úchyty pre sklenené dvere. Pri výbere si dajte obzvlášť pozor na držadlá a kľučky, vyberte ich tak, aby manipulácia s nimi bola ľahká pre každého člena domácnosti.
Celosklenené interiérové dvere si navyše nevyžadujú žiadnu špeciálnu údržbu. Ak viete ako na to, nemusíte sa obávať žiadneho zdĺhavého čistenia. Dvere s hladkým skleneným povrchom stačí vyčistiť menším množstvom vody, mikrovláknovou utierkou a pridať môžete aj čistiaci prostriedok na okná. V prípade, ak má sklo pieskovaný resp. inak zdrsnený povrch, odporúčame použiť iba minimum vody, prípadne jemnú utierku. Na takéto sklo rozhodne nepoužívajte drsnú stranu špongie ani agresívne čistiace prostriedky. Pomôže tiež, ak takéto dvere po vyčistení vyutierate jemným uterákom do sucha.
Ak sme vás presvedčili, že sklenené dvere sú tou správnou voľbou aj pre vás, pozrite si akým spôsobom by ste si ich mohli nechať zapracovať do vášho interiéru pomocou stavebného puzdra, vodiacich líšt a ďalšieho príslušenstva.
Vyplnte náš formulár a dajte si bezplatne spracovať presnú cenovú kalkuláciu. Získajte cenu stavebných puzdier pre posuvné dvere alebo skrytých zárubni na vašu stavbu.
Zanechať Odpoveď